VII LO – zaproszenie aktualne!

W sobotę 13 kwietnia VII LO zaprosiło na Dzień Otwarty, podczas którego przyszli licealiści mogli poznać ofertę szkoły oraz zobaczyć budynek szkoły, jej pracownie oraz spotkać się z dyrekcją, wychowawczynią oraz specjalistami, prowadzącymi zajęcia. Klasa o profilu psychologiczno-pedagogicznym to sprawdzony profil, funkcjonujący w naszej placówce już od trzech lat. Wszechstronnie przygotowuje do zawodu nie tylko poprzez prowadzoną innowację „Starszy Brat, Starsza Siostra”, podczas której uczniowie prowadzą lekcje z młodszymi koleżankami i kolegami z klas 1-3, ale także mają zajęcia z psychologami i pedagogami, jak również wyjeżdżają na spotkania ze specjalistami z wyższych uczelni. Podczas sobotniego spotkania nasi przyszli uczniowie mieli okazję poznać wychowawczynię klasy 1LA p. Anitę Krupińską oraz spotkać się ze szkolnym psychologiem, ściśle współpracującym z klasą, p. Joanną Klonowską. Obejrzeli również pracownie, świetlicę szkolną oraz szkolne studio telewizyjne, w którym działa Piątkowizja oraz Psychowizja – sekcja telewizyjna klasy psychologiczno-pedagogicznej, tworząca materiały tematyczne, wywiady i relacje ze spotkań. Na nasze spotkanie przybyli również absolwenci VII LO, co jest dla nas dowodem, że nasza praca i działania pozostają w pamięci naszych uczniów na długo i wywierają wpływ na to, co robią na dalszych ścieżkach swojego życia. Drodzy Ósmoklasiści, pamiętajcie – zaproszenie VII LO jest cały czas aktualne!
(bf)
Skip to content