Nasz pamiętnik z wycieczki…

🇩🇪 DZIEŃ 1. – VII LO ZA ZACHODNIĄ GRANICĄ 🇩🇪
Powoli dobiega końca pierwszy dzień naszych licealistów na wycieczce do dwóch ważnych europejskich stolic. Pierwszym punktem podróży, rozpoczętej już o północy, był Berlin. W stolicy Niemiec mieliśmy okazję zobaczyć najważniejsze zabytki oraz poznać nieco historii. Choć zmęczenie dawało się we znaki, to opowieści naszego przewodnika słuchaliśmy z dużą uwagą. Tymczasem powoli docieramy do belgijskiego Liège na zasłużony odpoczynek, by jutro wyruszyć w dalszą drogę do romantycznego Paryża… Pozdrawiamy!
« z 2 »
🇫🇷 🗼DZIEŃ 2. – MELDUJEMY, ŻE…
… jesteśmy bezpieczni, cali i zdrowo zmęczeni. Belgia przywitała nas ulewnym deszczem, na szczęście wczoraj w Paryżu pogoda była już bardziej łaskawa. Za nami mnóstwo naliczonych kroków i odwiedzonych miejsc. Podczas spaceru po stolicy Francji mogliśmy zrobić sobie zdjęcie przy Łuku Triumfalnym, przejść słynnymi Champs Élysées i zobaczyć Luwr, który zwiedzimy pojutrze. W czasie rejsu po Sekwanie poznaliśmy bliżej kolejne ciekawe miejsca, w tym katedrę Notre-Dame. Widok otoczonej rusztowaniami i dźwigami, remontowanej po wielkim pożarze sprzed 5 lat, wizytówki Paryża wciąż budzi wzruszenie i wielkie emocje. Kulminacją wczorajszego wieczoru było wejście na taras widokowy wieży Eiffla. Piękny romantyczny widok na stolicę Francji wynagrodził wcześniejszy wysiłek. Dziś przed nami zabawa w Disneylandzie, a tymczasem przesyłamy serdeczne pozdrowienia 😊
« z 2 »
🇫🇷🗼 DZIEŃ 3. – W DISNEYLANDZIE WSZYSCY JESTEŚMY DZIEĆMI… 🗼🇫🇷
… nawet nasi „poważni” licealiści, nawet nasi nauczyciele… 😊 Za nami dziś dzień pełen rozrywki i powrotu do świata ulubionych bajek oraz kreskówkowych postaci. Wspaniała pogoda sprzyjała eksplorowaniu najdalszych zakątków parku, jak również zabawie na wszelkich możliwych atrakcjach, z kolejkami, karuzelami i elementami disneyowskich studiów filmowych. A na koniec wzięliśmy udział w niezwykłej paradzie bohaterów ulubionych filmów rysunkowych. Przed nami jutro obcowanie ze sztuką w Luwrze i dalsze odkrywanie pięknego Paryża.
🇩🇪 🇫🇷 DZIEŃ 4, – WSZYSTKO, CO DOBRE… 🥖 🗼
Właśnie dobiega końca nasza podróż przez Europę. W drodze powrotnej, choć bardzo zmęczeni, to wieziemy ze sobą mnóstwo wspomnień, świetnej zabawy, ale i wiedzy oraz ciekawostek, przekazanych przez przewodników. Ostatni dzień to intensywne zwiedzanie Paryża, podczas którego byliśmy pod wrażeniem uroku francuskich uliczek, kafejek, przepięknych kwiatowych dekoracji i niezwykłej atmosfery. Wizyta w Luwrze dała nam możliwość obcowania ze sztuką w jej najwspanialszym wydaniu. Mogliśmy na żywo zobaczyć wyjatkowe dzieła, znane nam dotychczas jedynie z podręczników lub źródeł internetowych, na czele z Mona Lisą, Nike z Samotraki czy Wenus z Milo. Odwiedziliśmy dziś słynną, najstarszą w Paryżu galerię handlową Lafayette, na dachu której znajduje się taras widokowy. Po raz kolejny mieliśmy okazję podziwiać panoramę stolicy Francji z widoczną w oddali Wieżą Eiffla. Dość niecodziennym momentem dzisiejszego programu była wizyta przed budynkiem słynnego kabaretu Moulin Rouge. Okazało się bowiem, że ostatniej nocy, z niewiadomych przyczyn, z wiatraka przed siedzibą teatru odpadły łopaty. Doszło do tego po raz pierwszy na przestrzeni 135 lat istnienia obiektu Uprzedzamy – nie mamy z tym nic wspólnego 😉 Niezwykłym przeżyciem była wizyta na cmentarzu Montmartre, gdzie wśród wielu niezwykłych nagrobków odnaleźliśmy miejsce spoczynku uczestników powstania listopadowego, grób piosenkarki Dalidy czy pomnik nagrobny Juliusza Słowackiego. Kolejny dziś piękny widok roztaczał się ze wzgórza przy bazylice Sacré-Cœur. Był to ostatni punkt naszej wycieczki. Potem jeszcze chwila na kupienie pamiątek i… w drogę. Nasza grupa pod opieką p. Iwony Kwiatkowskiej, p. Katarzyny Potorskiej, p. Sandry Sobalak i p. Bartłomieja Fortuny ma przed sobą jeszcze długą podróż. Życzcie nam udanego powrotu. Niezmiennie ślemy pozdrowienia.
A na koniec pragniemy złożyć serdeczne podziękowania p. Beacie Zotow, bez której zaangażowania nasz wyjazd nie byłby możliwy.
Bardzo dziękujemy również p. Dominikowi Bruchajzerowi, absolwentowi naszej szkoły, za bardzo sprawne pilotowanie wycieczki oraz nieocenioną pomoc każdego dnia naszej podróżniczej rzeczywistości.
« z 2 »
Skip to content