Detektywi z czwartych klas

Od kwietnia do czerwca uczniowie i uczennice klas IV biorą udział w zajęciach profilaktycznych „Domowi Detektywi”, na których dowiadują się, jak być asertywnym oraz jak spędzać miło czas z kolegami, koleżankami i rodzicami. Program angażuje rodziców uczniów, gdyż wymaga podejmowania wspólnych działań w rodzinie, co sprzyja powstawaniu oraz utrwalaniu pozytywnych zmian w zachowaniu dziecka. Porusza następujące tematy: negatywne konsekwencje picia alkoholu przez dzieci i młodzież; powody, dla których młodzi ludzie piją alkohol; wpływ środków masowego przekazu na kształtowanie przekonań na temat alkoholu; rodzaje presji rówieśniczej i sposoby radzenia sobie z tą presją. Należy podkreślić, że program utrzymany jest w konwencji zabawy, gdyż posługuje się dowcipnymi historyjkami komiksowymi, wykorzystuje elementy gier oraz zabaw, pokazując, że można ciekawie spędzać czas i dobrze się bawić bez sięgania po alkohol. Program zostanie zakończony „Wieczorem Jasia i Małgosi”, podczas którego spotkają się wszyscy jego uczestnicy wraz z rodzicami i zostaną przedstawione przygotowane wcześniej przez klasy projekty, nawiązujące swoją treścią do poruszanych w czasie programu zagadnień. Zapraszamy do fotorelacji.

Skip to content