Najlepsi recytatorzy stanęli do konkursu

15 kwietnia 2024 roku w naszej szkole odbyła się I Edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Polscy Poeci Dzieciom” pod honorowym patronatem Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku.

Celem konkursu było popularyzowanie poezji dziecięcej, rozwijanie zdolności recytatorskich, zainteresowanie uczniów poezją, zachęcanie do występów na scenie, prezentacja umiejętności uczniów oraz uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

W konkursie wzięło udział 11 szkół. Wysoki poziom recytacji uczestników sprawił, że jury w składzie:
• Piotr Bała – aktor Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku;
• Lidia Nita – nauczyciel języka polskiego, bibliotekarz ZS nr 5 w Płocku;
• Daria Smolik – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej nr 16 im. Mikołaja Kopernika w Płocku,
miało bardzo trudne zadanie. Po długich obradach wyłoniono zwycięzców na poszczególnych poziomach edukacji wczesnoszkolnej.

Klasy I
I miejsce – Jan Byliński ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Wyszynie.
II miejsce – Adam Szkolmowski ze Szkoły Podstawowej nr 14 im. Władysłąwa Szafera w Płocku.
III miejsce – Julia Surdykowska ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. Druha Wacława Milke w Płocku.
Wyróżnienie – Tymon Pokorski ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 8 im. Aleksandra Macieszy w Płocku.

Klasy II
I miejsce – Wojciech Orliński ze Szkoły Podstawowej nr 18 im. Jana Zygmunta Jakubowskiego w Płocku.
II miejsce Kalina – Kalina Krajewska ze Szkoły Podstawowej nr 16 im. Mikołaja Kopernika w Płocku.
III miejsce – Helena Brzezińska ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Wyszynie.
Wyróżnienie – Antonina Cempura ze Szkoły Podstawowej nr 17 im. Tadeusza Kościuszki w Płocku.

Klasy III
I miejsce – Leonard Kozłowski ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Armii Krajowej w Gostyninie.
II miejsce – Michał Dankowski ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Armii Krajowej w Gostyninie.
III miejsce – Julia Stokowska ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 8 im. Aleksandra Macieszy w Płocku.
Wyróżnienie – Szymon Wojtczak ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Książąt Mazowieckich w Płocku.

Zwycięzcom gratulujemy !!!

Dziękujemy uczniom za chęć uczestnictwa w konkursie, nauczycielom za trud przygotowania uczniów do konkursu na tak wysokim poziomie. Zapraszamy za rok.
Organizatorem konkursu była p. Anita Krupińska, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, polonistka.

« z 2 »