Piłka łączy węzłem przyjaźni

25 kwietnia z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego świętowaliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Piłki Nożnej i Przyjaźni. Po raz pierwszy święto zostało ogłoszone w roku 2014 przez młodych ambasadorów Międzynarodowego Dziecięcego Programu Społecznego „Piłka Nożna dla Przyjaźni” wspieranego przez FIFA i UEFA. W tym dniu, każdy kto podziela najważniejsze wartości ogólnoludzkie, takie jak równość, szacunek do innych kultur i życie w pokoju, zawiązuje na ręce niebiesko-zieloną bransoletkę przyjaźni. Niebieska nić bransoletki symbolizuje spokojne niebo, a zielona – boisko piłkarskie, dostępne dla każdego.
Członkowie SU zaprosili do wspólnego sportowego świętowania całą społeczność szkolną. Uczniowie SP8 z wielkim zacięciem, ale przy zachowaniu zasad fair play i w przyjaznej atmosferze, jak na samo święto przystało, rywalizowali w turnieju piłkarskim na hali sportowej. Nasi najmłodsi z klas 1-3 mogli zaprezentować ulubionych piłkarzy oraz drużyny na plakatach, które wzięły udział w szkolnym konkursie. Galerię pokonkursową można było obejrzeć na forum. Ceremonię wręczenia nagród wzbogaciły krótkie warsztaty piłkarskie dla najmłodszych, które poprowadziła uczennica kl. 1LC Oliwia Ludwiczak. Wszystkie klasy mogły rywalizować w konkursie na najliczniejszą klasową drużynę, ubraną w piłkarskie stroje. Klasa, której przedstawiciele zdołali skrzyknąć się najskuteczniej i zgromadzili najwięcej „piłkarzy”, otrzymała nagrodę z rąk przedstawicieli Samorządu. Całości imprezy dopełnił występ naszych cheerleaderek, które tradycyjnie zaprosiły do wspólnego tańca wszystkich chętnych. Można było również zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na ściance w piłkarskich barwach. Nasze szkolne święto jednoznacznie pokazało, że piłka nożna łączy i jednoczy we wspólnej zabawie oraz uczciwej rywalizacji. Nie bez powodu połączono go we wspólnych obchodach z Dniem Przyjaźni. I jesteśmy pewni, że będziemy go celebrować w naszej szkole co rok.
« z 6 »
Skip to content