Do szopy, do szopy wszyscy…

W bieżącym roku szkolnym wiele wydarzeń i uroczystości dzieje się po raz pierwszy od kilku lat… Tak też było ze wspólnym bożonarodzeniowym spotkaniem na forum szkoły, które celebrowaliśmy 22 grudnia. Najpierw swoje jasełka z wesołą piosenką, tańcem i radością z Bożego Narodzenia miały klasy najmłodsze szkoły podstawowej. Przedstawicielki szkolnej drużyny zuchowej przekazały społeczności ZS5 Betlejemskie Światło Pokoju. Późniejsza uroczystość dla starszych roczników nie tylko zachęcała do wspólnego kolędowania, ale również skłaniała do refleksji. Mogliśmy zobaczyć, jak Dzieciątku, nowo narodzonemu w żłóbku, kłaniają się nie tylko Trzej Królowie, ale również ludzie z różnymi problemami, borykający się z codziennością i własnymi słabościami. Życzenia wszystkim zebranym złożyła pani dyrektor Magdalena Lewandowska oraz goszczący na uroczystości proboszcz Parafii Św. Krzyża ks. Jacek Gołębiowski. Nasze szkolne jasełka przygotowali nauczyciele klas 1-3: p. Iwona Garbaszewska, p. Marzena Wrzos, p. Anna Szarmach, p. Agnieszka Zalewska, katecheci – ks. Łukasz Arczyński i ks. Dawid Witkowski, a kolędową oprawę muzyczną zapewnił szkolny chór Kamerton wraz z p. Bożeną Tyburską.