Psycholog wojskowy w VII LO

W dniach 5 i 6 listopada uczniowie klas o profilu psychologiczno-pedagogicznym VII Liceum Ogólnokształcącego uczestniczyli w wykładzie oraz warsztatach prowadzonych przez podporucznik Agnieszkę Cacko, psycholog wojskową. Wizyta była częścią innowacji „Starszy Brat, Starsza Siostra,” który pozwala młodzieży lepiej zrozumieć różne aspekty pracy w zawodach związanych z psychologią i pedagogiką.
Dzięki spotkaniu uczniowie mieli okazję zgłębić praktyczne aspekty pracy psychologa wojskowego, zrozumieć wyzwania, jakie wiążą się z tą profesją, oraz dowiedzieć się, jak pokierować swoją karierą, aby osiągnąć sukces w tej dziedzinie. Pani podporucznik opowiedziała o codziennych obowiązkach psychologa w służbach wojskowych oraz o tym, jak wygląda wsparcie psychologiczne osób pełniących służbę w wymagających warunkach.
W trakcie warsztatów młodzież mogła zadać pytania dotyczące specyfiki pracy psychologa wojskowego, a także uczestniczyła w ćwiczeniach mających na celu sprawdzenie ich odporności na stres i umiejętność radzenia sobie w sytuacjach pod presją czasu. Te praktyczne doświadczenia nie tylko pomogły uczniom lepiej zrozumieć, jakie kompetencje są niezbędne w zawodzie psychologa wojskowego, ale także zainspirowały ich do myślenia o przyszłości zawodowej w nowy, kreatywny sposób.
Pani psycholog podzieliła się z nami swoją wiedzą oraz doświadczeniem w zakresie wsparcia psychicznego osób w służbie wojskowej. Opowiadała o wyzwaniach, jakie niesie za sobą praca z żołnierzami w różnych sytuacjach – zarówno w trakcie służby, jak i po powrocie z misji. Poruszane tematy obejmowały m.in. radzenie sobie z trudnymi emocjami, traumą oraz presją, z jaką muszą mierzyć się wojskowi.
Zajęcia z pewnością poszerzyły horyzonty naszych uczniów i wzbogaciły ich wiedzę na temat różnych ścieżek zawodowych w psychologii i pedagogice.
Dziękujemy naszemu gościowi za wizytę, pani Anicie Krupińskiej za organizację oraz opiekę i pani Sandrze Sobalak za opiekę nad uczniami.
Skip to content