Cała Polska czytała Dzieciom – już po raz XXIII

Książki są źródłem niewyczerpanych wrażeń, przeżyć i wzruszeń, uczą mowy ojczystej, wzbogacają słownik dziecka, rozwijają zainteresowania. Czytanie rozbudza w dzieciach ciekawość świata i pomaga im zrozumieć siebie i innych, a także wzmacnia poczucie własnej wartości. Wspólne głośne czytanie buduje mocną więź między dorosłym i dzieckiem, poszerza wiedzę ogólną, uczy wartości moralnych i pomaga w wychowaniu. Rozwija język, pamięć i wyobraźnię, uczy myślenia i poprawia koncentrację. Dlatego po raz kolejny nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom?”, której celem jest uświadomienie dorosłym, jak ogromne znaczenie dla rozwoju dzieci ma czytanie, a także stworzenie nawyku codziennego czytania. Tegoroczna edycja już po raz dwudziesty trzeci zachęcała dzieci i dorosłych do wspólnej lektury.
W czerwcu nasza biblioteka oraz klasy I- III wzięły udział w Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom pod hasłem „Porozmawiajmy o książkach, Tygrysie” . Spotkania z książką poprowadzili uczniowie klas licealnych – Olga Kurowska, Wiktoria Fuz z kl. 1LA oraz Gabrysia Bojarowska, Sylwia Kowalska, Mikołaj Wrzesiński, Aleksander Kocięcki z kl. 3LC. Klasy I i II wysłuchały fragmentu książki „Sposób na Elfa”, a klasy III wiersza Danuty Wawiłow ‘’A jak będę dorosła..’’. Dla dzieci były przygotowane różne atrakcje – rozwiązywanie zagadek, związanych z treścią utworu, zabawy ruchowe, a następnie uczniowie wykonali prace plastyczne ,,Gdy będę dorosły, zostanę…’’ i ,,Chciałbym mieć przyjaciela – zwierzątko’’ . Wspólnemu czytaniu, malowaniu towarzyszyła wspaniała zabawa. Wszystkie rysunki ozdobiły naszą bibliotekę.