Grupa Wolontariatu

Drodzy Rodzice oraz Uczniowie.

Od wielu lat na terenie naszej szkoły, aktywnie działa Grupa Wolontariatu. Jest to grupa szczególna i wyjątkowa. Nie jest zamknięta, hermetyczna. Skupia w swoich szeregach, wszystkie osoby chętne do niesienia pomocy bliźniemu.

Prowadzimy cykliczne zbiórki darów, które przekazujemy potrzebującym. Nasza pomoc (środki czystości, zabawki, artykuły papierniczo biurowe), dotarła do Domu Samotnej Matki w Starej Białej k. Płocka. Do Caritas Płock, przekazaliśmy środki higieny osobistej ( szampony, mydła, żele pod prysznic, ręczniki, pasty, szczoteczki do zębów, itp) dla osób bezdomnych. Przeprowadzaliśmy zbiórkę świec, środków czystości, żywności, ciepłych czapek i szalików dla potrzebujących w Ukrainie, głównie dzieci.

Ostatnimi czasy, dwukrotnie przekazaliśmy zebrane przez naszą grupę dary do MOPS w Płocku przy ulicy Warszawskiej. Były to środki czystości, higieny osobistej, zabawki dla dzieci, artykuły papierniczo biurowe oraz niewielka ilość żywności. Poniżej można odczytać pismo jakie trafiło do naszej szkoły na ręce Pani Dyrektor z podziękowaniami za pomoc i wsparcie.

Jako Grupa Wolontariatu, pragniemy nadal rozwijać się i działać na rzecz środowiska lokalnego oraz osób w potrzebie. Mamy świadomość, że to wszelkie dobro, które się dokonało, zaistniało dzięki Wam drodzy rodzice i uczniowie. Dzięki wrażliwości Waszych serc.

Szanowni Rodzice. Ostatnimi czasy otrzymaliście Państwo maila z prośbą o wsparcie kolejnej naszej inicjatywy. Tak jak przy poprzednich zbiórkach, prosimy o wsparcie i z góry za nie dziękujemy.

Działalność naszej Grupy Wolontariatu jest piękną szkołą życia. Nauką wrażliwości i otwartości na drugiego człowieka. W takiej szkole warto uczestniczyć. Taka szkoła, daje wiele satysfakcji i radości.

Z wyrazami szacunku i podziękowaniami

Grupa Wolontariatu

Podziękowanie MOPS Płock