Pierwszaki już oficjalnie czytelnikami

Ale tylko oficjalnie… Bo przecież z naszej szkolnej biblioteki korzystają już praktycznie od samego początku roku szkolnego. Wypożyczają szkolne lektury, ale również inne ciekawe książki, które samodzielnie wyszukują na bibliotecznych regałach. Pasowanie na czytelnika to zatem jedynie ceremonia, ale dla naszych pierwszaków niezwykle ważna. Podczas uroczystości zaprezentowało się oczywiście niezawodne koło teatralne Wesoła Ósemka, działające pod kierunkiem p. Anny Szarmach, które przygotowało krótki spektakl. Następnie odbyło się pasowanie na czytelnika – w obecności dyrekcji szkoły uczniowie przyrzekli, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Jesteśmy pewni, że swojego przyrzeczenia dotrzymają, wszak spotykamy ich w szkolnej bibliotece już od kilku miesięcy. Uroczystość pasowania zorganizowały nauczycielki biblioteki: p. Lidia Nita i p. Urszula Wasilewska, a pomagały im uczennice klasy 3LB Nikola Dygas, Laura Święta i Natalia Popławska.

Skip to content