Pierwsza pomoc – inwestycja w przyszłość

W minionym tygodniu do naszej szkoły po raz kolejny zawitali przedstawiciele WOPR Płock. Przeprowadzili dla naszych uczniów klasy ósmej oraz klas licealnych zajęcia w ramach realizacji projektu „Pierwsza pomoc – nie bądź obojętny”, dofinansowanego ze środków Fundacji Fundusz Grantowy dla Płocka w ramach realizacji XI edycji konkursu grantowego dla organizacji pozarządowych.

Jak piszą autorzy,

… projekt ma za zadanie uświadomić młodym płocczanom jak ważna jest pierwsza pomoc, wiedza, która ratuje życie. Poprzez kampanię podkreślającą potrzebę i zasadność udzielania pierwszej pomocy chcemy sprawić, że większa liczba osób, gdy będzie taka potrzeba zrobi coś więcej niż tylko wezwanie pogotowia ratunkowego. W trakcie rozszerzonych kursów pierwszej pomocy uczestnicy projektu otrzymają nie tylko konkretną wiedzę praktyczną jak i teoretyczną, ale przede wszystkim postaramy się zwiększyć ich pewność w działaniu, jakim jest udzielanie pomocy najbardziej potrzebującym w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu. Jednocześnie edukacja w tym zakresie kształtuje prawidłowe i jakże cenne postawy prospołeczne, które zaowocują w przyszłości tym, że wszyscy będziemy czuć się bardziej bezpiecznie.

Projekt, poza podstawową wiedzą z zakresu pierwszej pomocy, został wzbogacony o zajęcia praktyczne tamowanie krwotoków, zakładanie opatrunków uciskowych, użycie opaski zaciskowej i RKO u osoby dorosłej. Serdecznie dziękujemy ratownikom WOPR za przeprowadzone zajęcia.