4B i 5A w królestwie tańca

9 marca klasy 4B i 5A wraz z nauczycielkami p. Beatą Wojtczak, p. Iwoną Ulicką, p. Katarzyną Grabowską i Bożeną Tyburską, uczestniczyły w warsztatach artystycznych w siedzibie Dzieci Płocka. Wycieczka była nagrodą za aktywny udział i wygraną w quizach, zorganizowanych przed feriami w naszej szkole przez przedstawicieli zespołu. W pierwszej części zwiedziły salę pamięci, poznali postać Wacława Milke, założyciela Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca, obejrzeli również instrumenty ludowe charakterystyczne dla innych regionów np. skrzypce diabelskie i burczybas. Dowiedzieli się, jak wygląda płocki strój ludowy, niektórzy z uczniów mogli nawet go przymierzyć. Druga część spotkania to udział w zabawach przy piosenkach harcerskich i ludowych.

Spotkanie poprowadził p. Piotr Amrozy, absolwent Gimnazjum nr 8. Serdecznie dziękujemy p. Piotrowi za piękną lekcję sztuki ludowej, za wspólne śpiewy i tańce.

Skip to content