Zbiórka pod czujnym okiem majora

Baczność!!! Naszą zbiórkę zuchową w dniu 10 stycznia taką właśnie żołnierską komendą rozpoczął Pan major Janusz Małolepszy. Bystre Orły z zapartym tchem oczekiwały tego dnia wyjątkowego gościa. W ciągu dosłownie trzech sekund zuchy ustawiły się wzdłuż linii dumnie wypychając pierś i prezentując swoje zuchowe mundury. Przecież to ostatnie zadanie, by dostać odznakę zuchową żołnierza. Pan major sprawdzał, czy zuchy potrafią prawidłowo maszerować. Wspólnie wszyscy porównywali swoje umundurowanie i zdobyte odznaki. Nasz gość przyniósł również telefon, który wcale nie wyglądał jak dzisiejszy smartfon. Każdy miał okazję wykręcić numer na zabytkowym przedmiocie, który niegdyś służył w wojsku do łączności. Opowiadaniom i ciekawostkom nie było końca… Aż szkoda, że tak krótko. Ale fe, fe, ale fenomenalnie, fantastycznie no i fajnie.

Skip to content