Rozbudzić wrażliwość, wyczulić zmysły…

10 stycznia klasa 1LA z wychowawczynią p. Sandrą Sobalak oraz p. Bartłomiejem Fortuną wybrała się do Warszawy. Pierwszym celem wyjazdu był Teatr Capitol. Nasze uczennice obejrzały multimedialny musical dla młodzieży „Kongo”. Spektakl niesie niezwykle ważny przekaz, z którego młodzież z klasy o profilu psychologiczno-pedagogicznym z pewnością skorzysta zarówno we własnym środowisku jak i przyszłej pracy. Porusza kwestie relacji międzyludzkich, wrażliwości na drugiego człowieka, wpływ portali społecznościowych, kultury celebryckiej i wszechogarniającej presji na bycie perfekcyjnym. Popołudnie nasze licealistki spędziły na obiedzie w stołecznej restauracji Different. To niezwykłe miejsce, w którym posiłki spożywa się w całkowitej ciemności, a gości obsługują niewidomi i niedowidzący kelnerzy. Wizyta stanowiła z pewnością niesamowite doświadczenie i pozwoliła przekonać się, jak istotną rolę w naszym życiu odgrywają zmysły. W drodze powrotnej starczyło jeszcze sił na wspólne śpiewanie w autokarze, co dowodzi, że nasze licealistki były z wyjazdu w pełni zadowolone.

Skip to content