Tydzień Niepodległości w ZS5

Nasi najmłodsi uczniowie w tym roku postanowili uczcić Narodowe Święto Niepodległości w jeszcze bardziej uroczysty sposób niż zwykle. Nasze patriotyczne świętowanie trwało cały tydzień i działo się przy tej okazji naprawdę wiele. Maluchy z wielkim przejęciem wykonały na forum piosenkę „Co to jest niepodległość”, tworząc ze swoich biało-czerwonych strojów żywą flagę, o czym już pisaliśmy. Poznawały ponadto jeszcze lepiej symbole naszego kraju, jego historię i narodowe tradycje, oraz nowe dla niektórych, trudne słowa, jak chociażby konstytucja. Wykonały także prace plastyczne – kartki z życzeniami dla naszej ojczyzny. W czwartek 10 listopada o godz. 11:11 wraz z całą społecznością szkolną wzięły oczywiście udział we wspólnym odśpiewaniu hymnu na forum szkoły.

« z 2 »
Skip to content