Bystre Orły pomagają najbliższym

Od pewnego czasu zuchy są bardzo mocno zaangażowane w sprawność “Niewidzialna ręka”. Jest ona wyjątkowa, ponieważ polega na pomaganiu innym. Dla każdego najważniejsza jest rodzina. Dlatego też, zuchy postanowiły zaprosić na zbiórkę swoich najbliższych – babcie, dziadków, rodziców. Podczas spotkania zuchom zależało na tym, by zarazić ich pasją do pląsów, szachów, a przy tym dobrze się bawić, spędzając razem czas. Ćwiczyliśmy wspólnie pamięć śpiewając pląs ,,Tam daleko w Afryce” i sprawdzaliśmy, kto szybciej pokaże ruchy i się nie pomyli, mówiąc słowa rymowanki “małe duże jajo kurze…”. Śmiechu było przy tym co niemiara. Bystre Orły pokazały również kilka łamigłówek na szachownicy. Dziadek Lidzi pan Jan Chrobociński każdemu zuszkowi wręczył wspaniały upominek: samolot do złożenia, kanapnik i kolorowankę. Ileż radości można było zobaczyć na twarzach bawiących się dzieci. Na koniec zbiórki zgodnie z naszą tradycją harcerską puściliśmy iskierkę przyjaźni, która sprawia, że wszyscy czujemy przynależność do jednej rodziny.
Po du, po du, po dużej czekoladzie naszym bliskim się należy!
Czuwaj!

Zdjęcia podczas spotkania wykonał pan Jarosław Stafirski, serdecznie dziękujemy!