Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Wraz z nadejściem października rozpoczynamy obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Święto zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego w 1999 roku. Jego celem jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce oraz w rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. W tym roku obchody odbędą się pod hasłem „Czytanie dla pokoju”.

Z tej okazji zapraszamy naszych uczniów do wspólnego świętowania:

Klasy I: „Klasa pierwsza naprawia świat” – zajęcia czytelnicze, gry i zabawy ruchowe

Klasy II-III: „Drzewo pokoju” – zajęcia biblioterapeutyczne

Szczegółowy grafik zajęć dla klas I-III zostanie przekazany wychowawcom drogą elektroniczną.

Klasy IV: „Czytanie łagodzi obyczaje” – quiz literacki (17.-22.10. w czasie przerw w bibliotece)

Klasy V-VI: Projekt okładki ulubionej książki (składamy do 25.10. w bibliotece)

Klasa VIII: List do wybranego bohatera literackiego o problemach współczesnego świata (składamy do 25.10. w bibliotece)

VII LO: Quiz literacki „Czytam, myślę, wiem…” (do wypełnienia online w dn. 17.-22.10.)

Zapraszamy!