Bajkowy świat w naszej bibliotece

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek (International Day of Fairy Tales Characters) to święto, które przypada 5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disneya. Nasze świętowanie, zorganizowane przez bibliotekę szkolną, rozciągnęło się na kilka dni. Został bowiem ogłoszony konkurs plastyczny dla klas 1-3. Pierwszaki miały za zadanie wykonać rysunek ulubionej postaci z bajki, zaś uczniowie klas drugich i trzecich przygotowywali figurki. Zainteresowanie konkursem przekroczyło najśmielsze oczekiwania, a komisja miała twardy orzech do zgryzienia.

Ostatecznie przyznano następujące wyróżnienia:

Rysunek
Wyróżnienie – Solomiia Dudik
Wyróżnienie – Laura Dobaczewska
Wyróznienie – Zuzanna Karasiewicz
3. miejsce – Maja Szymczak
2. miejsce – Wojciech Rączkowski
1. miejsce – Filip Szarmach

Figurka
Wyróżnienie – Lidia Milczarek
Wyróżnienie – Konstanty Kucicki
3. miejsce – Julia Kujawowicz
2. miejsce – Alicja Kłos
1. miejsce – Wojciech Żórawski

Nagrodzeni oraz wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody oraz dyplomy z rąk pani dyrektor Magdaleny Lewandowskiej podczas ceremonii na forum szkoły. Tam też przez kilka dni można było oglądać pokonkursową wystawę prac. Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom.